Projekt

Dětská skupina

Projekt „Dětská skupina“ je vedena jako rodinná školička s přátelským prostředím a kladným vztahem k přírodě a lidem vzájemně.

Naším cílem je nabídnout přátelské prostředí nejen dětem,
ale i jejich rodičům a prarodičům

Venkovní pobyt je každodenní náplní, poznávání všemi smysly, aktivní zapojení dětí do každé aktivity, využívání okolního světa pro svou radost a odpočinek.

Projekt

Agro-Environmentální zahrada

Přírodní zahrada – Agro-Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta
Živá zahrada po celý rok, 7.000 m2 = vše, jako na dlani.
Součástí je Farmička, mikropolíčko, bylinkové zahrádky, herní prvky. Buduje se vodní i větrná elektrárna, bosá stezka, hmyzí hotely a další.
Plánování – Vzdělávací a naučné stezky – 3 úrovně – předškoláci (děti školkové či velmi malé s rodiči), školáci (děti od 6 do 12 let) a poškoláci (od 12 let výše).
Získávání znalostí, porozumění přírodě, naučení se pracovat se zkušenostmi a využívat je, změnit lhostejnost vůči přírodě.
Probudit zájem o informace formou hry, divadla atd. – pořádání příměstských / letních tématických táborů.

Naším cílem je přirozenou cestou naučit děti
být zpátky v přírodě a jak jednoduše dělat i složité věci.

Projekt

Atopikem na vlastní kůži

Projekt „Atopikem na vlastní kůži“ je zaměřen na jedince (převážně děti) nemocné atopickým ekzémem. Pro některé nemocné je velmi těžké začleňovat se do společnosti v akutním stavu.

Naším cílem je vysvětlit atopikům, jak lze žít s touto nemocí,
než se naučí žít bez příznaků.

Každý atopik je jiný, má jiné alergeny či intolerance, každý má svůj přístup a smíření se se stavem nemoci. Naším cílem je ukázat cestu k udržení atopického ekzému pod kontrolou pro každého jednotlivce zvlášť. Poučit okolí, hlavně rodinu, jak se k této nemoci postavit a jak nemocného podporovat svým správným přístupem.

Těmto lidem radíme z naší osobní zkušenosti, sami jsme atopici a žijeme bez příznaků nebo potlačování projevů nemoci již několik let.

U každého chceme vysledovat jeho vlastní spouštěče a poradit, jak se vyvarovat dalšího ataku této nepříjemné nemoci.

Projekt

MeziGenerační setkávání

= není generace jako generace

Projekt „MeziGenerační setkávání = není generace jako generace“ je pro každého, kdo nechce hledat rozdíly, ale chce najít společnou cestu napříč všemi generacemi.
Každá generace má „svou“ dobu, „své“ chápání dané situace…

Naším cílem je odbourání mezigeneračních rozdílů.